123

צריכים שירותי רפואה עד הבית?

התקשרו עכשיו 053-281-1828
ראשון ועד חמישי: 08:00 עד 17:00, אין פעילות בימי שישי ושבת

דגשים לחולי סוכרת: מדידת סוכר קפילרי – כך תעשו זאת נכון!

דגשים לחולי סוכרת:

מדידת סוכר קפילרי – כך תעשו זאת נכון!

טעויות נפוצות במיוחד קשורות לאופן שבו מתבצעת מדידת רמות הסוכר בדם.

תוצאה שגויה עקב מדידה המתבצעת בצורה שאינה נכונה יכולה להוביל להחלטות שגויות ולהקשות על איזון רמות הסוכר בדם, דבר המעלה את הסיכון להתפתחותם של סיבוכי מחלת הסוכרת.

נמנה מספר טעויות קלאסיות:

  • ביצוע הבדיקה ללא ניקיון הידיים: יש לשטוף את הידיים עם סבון ולייבשן היטב לפני ביצוע הדקירה, על מנת למנוע מלכלוך/שאריות מים להתערבב בדם, במחקרים אחרונים נמצא כי בדגימה שנלקחה מאצבעות לא שטופות קיימת חריגה גדולה בקריאות של מכשיר הגלוקומטר.
  • אין לחטא את האצבע עם אלכוהול, באלכוהול יש סוכר אשר יכול להשפיע על התוצאה.
  • ביצוע הדקירה במקום שגוי: את הדקירה מומלץ לבצע בשולי קצות האצבעות – אזורים שהינם פחות רגישים לעומת דקירה באזור קצה האצבע במקום בו ממוקמים העצבים ולכן הבדיקה עלולה לכאוב.
  • ביצוע הבדיקה תמיד באותה האצבע: מומלץ לשנות בכל פעם את האצבע הנדקרת לצורך ביצוע המדידה, על מנת למנוע חוסר נוחות וכאבים, תנו לאצבעות זמן להחלים.
  • ביצוע מדידות חוזרות: לא מומלץ לבצע מספר רב של מדידות עוקבות אחת אחרי השנייה, בשל הסיכוי לסטייה בערכים.
  • סחיטה של האצבע: לאחר הדקירה יש לטפטף על הסטיק טיפת דם אחת, כאשר הסטיק מונח ב-90 מעלות לטיפת הדם, על מנת לחלץ את טיפת הדם ניתן להפעיל לחיצה קלה על האצבע, אבל אין לסחוט את האצבע חזק מדי מאחר והדבר עלול לשבש את התוצאה שתתקבל, לרוב חימום האצבע לפני הדקירה יאפשר לנקז מספיק דם בלי הצורך ללחוץ חזק.
  • שימוש במקלות מדידה ישנים: מחקרים הראו כי מקלות מדידה ישנים עלולים לספק קריאות לא מדויקות, במיוחד אם פג תוקפם, חשוב לאחסן את מקלות המדידה במיכל סגור, באזור שאינו חם/לח, יש להשתמש רק במקלות מדידה המותאמים למכשיר שלכם.

טיפ חשוב נוסף:

אחסון נכון של אינסולין:

חשוב לדעת כי אינסולין אינו פועל באותה היעילות אם הוא נחשף לחום/לקור קיצוניים.

מומלץ לשמור על אינסולין קר אך לא קפוא, באיגוד הסוכרת האמריקאי מסבירים כי למרות שמומלץ לשמור את האינסולין במקרר, הזרקת אינסולין קר עשויה להיות פחות נעימה.

מאחר שאינסולין הנישמר בטמפרטורת חדר יחזיק בערך חודש, ניתן לשמור את הבקבוק הפתוח בו אתם משתמשים כיום בטמפרטורת חדר ואת הבקבוקים האחרים במקרר.

אין לשמור אינסולין בפריזר/אור שמש ישיר/להשאירו ברכב חונה ביום חם.

אין להשתמש באינסולין שקפא, גם לאחר שהפשיר.

בברכת בריאות שלמה, שירה מדיקל.

צריכים שירותי רפואה עד הבית?

התקשרו עכשיו 053-281-1828

עוד בנושא

אקו לב - Echocardiography

היום כבר אפשר לעשות אקו לב בבית, במקום הנוח לכם, בזמינות גבוהה ובנוחות מרבית לכל לקוח. אקו לב זו בדיקה שמבוצעת על ידי טכנאי בדרך כלל הכוללת שכיבת המטופל על צד שמאל, הבדיקה מבוצעת עם מתמר אולטרסאונד ונותנת מענה לבאים: תפקוד חדרי הלב וגודלם תפקוד שריר הלב מבנה ותפקוד מסתמי הלב הלחצים בחדרים ומהירות זרימת הדם בדיקה זו משלבת הערכה המודינמית...
קרא עוד

מעקב שגרתי - מדידת סוכר, לחץ דם, חום, סטורציה

הטיפול היומיומי והמעקב הם מרכז העשייה הסיעודית במטופל, ההתערבות הסיעודית מחייבת תיעוד שיאפשר ביצוע מעקב מושכל עבור כל מטופל. רצף פעולות הכולל איסוף נתונים, ביצוע אומדן סיעודי, זיהוי בעיות וצרכים, תכנון ההתערבות, קביעת אמצעים ליישום התערבות סיעודית, ביצועה בפועל, הערכת התהליך והשגת מטרות טיפוליות. ביצוע מעקב שגרתי שומר על הרצף הטיפולי השוטף תוך התייחסות מתמשכת לבעיות פעילות קיימות ו/או חדשות ו/או דחופות. הקפדה על...
קרא עוד

מהו פצע כירורגי?

פצע כירורגי הוא חתך בעור שנעשה לרוב על ידי אזמל במהלך ניתוח, פצע כירורגי יכול להיות גם תוצאה של נקז ששימש במהלך הניתוח, פצעים כירורגיים משתנים מאוד בגודלם, הם בדרך כלל סגורים עם תפרים/סיכות, אך לעיתים הם נותרים פתוחים עד לריפוי. מהם סוגי הפצעים הניתוחים? ניתן לסווג פצעים כירורגיים לארבע קטגוריות, קטגוריות אלה תלויות במידת זיהום הפצע, בסיכון לזיהום ובמקום בו הפצע...
קרא עוד
חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי
זימון אח/ות עד הבית